Управління ЖКГ
Понеділок, 18.12.2017, 00:32
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Яка проблематика потребує найбільшої уваги?
1. Стан доріг
2. Обслуговування та ремонт житла
3. Благоустрій
4. Бродячі тварини
5. Водопостачання та водовідведення
6. Теплопостачання
7. Вивезення ТПВ
8. Екологія
Всього відповідей: 2
Головна » 2014 » Вересень » 20 » У Тернополі ОСББ отримають у власність землю
21:59
У Тернополі ОСББ отримають у власність землю

Тернопільська міська рада виступила з ініціативою передати земельні ділянки для обслуговування багатоквартирних житлових будинків у власність створених громадянами ОСББ, щоб зменшити податкове навантаження.

«По укладених договорах оренди земельних ділянок для обслуговування багатоквартирних житлових будинків розмір орендної плати до 31.03.2014 року розраховувався з коефіцієнтом 0,09 від земельного податку за рік. Розмір земельного податку становить 1 відсоток від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, - розповів Віктор Кібляр, начальник відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради. - Відповідно до пункту 27 розділу І Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» встановлено, що розмір орендної плати не може бути меншим 3 відсотків нормативної грошової оцінки, тобто розмір орендної плати тепер збільшився в 33 рази. Згідно зазначеного Закону, дані зміни набрали чинності з 1 квітня 2014 року».

Вказані зміни великою мірою вплинули на платоспроможність орендарів земельних ділянок, наданих для обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Збільшення орендної плати за землю відповідно призведе до збільшення плати за утримання будинку та прибудинкової території, яку сплачують громадяни міста Тернополя.

«Враховуючи вищенаведене, Тернопільською міською радою, з метою зменшення навантаження на громадян міста Тернополя, земельні ділянки для обслуговування багатоквартирних житлових будинків будуть передаватися у власність створених громадянами об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, - зауважив Віктор Кібляр. - Після реєстрації документу, який посвідчує право на земельну ділянку, розмір плати становитиме 0,03 відсотка від земельного податку за рік, що в 3 рази менше від плати, яка сплачувалась до 31.03.2014 року».

Для розгляду міською радою питання передачі у власність земельних ділянок необхідно подати у центр надання адміністративних послуг копію договору оренди, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав (вул. Київська, 3а) зі всіма змінами, діючими на час подання заяви та документи, передбачені інформаційною карткою А-25-14.

Переглядів: 177 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0