Хочеш очолити ОСББ - маєш здобути профільну освіту. Відповідні новації уже розробляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Мовляв, керувати об'єднанням співвласників багатоповерхівок повинні лише спеціалісти.
Їх готуватимуть у 12-ти вищих навчальних закладах по всій Україні. Термін навчання - такий самий, як і для інших спеціальностей. Коли виші почнуть готувати голів об'Єднань - в уряді ще не знають. Утім, уже встигли внести до класифікатора назв професій - нову.
Віра Радченко, заступник директора департаменту Міністерства регіонального розвитку будівництва і ЖКГ: "Ініціювало доповнення до національного класифікатора професій професійною назвою менеджер-управитель житлового будинку. Групи будинків за кодом 1421. Ці зміни у серпні місяці було погоджено мінекономрозвитку. І з 1 вересня цього року вони вступили в дію".
Поки що головами ОСББ здебільшого стають ентузіасти. Як правило, пенсіонери чи безробітні. Вони не мають належної підготовки. А тому навчаються безпосередньо, ставши до роботи.
Через це іноді виникають проблеми з укладанням договорів із компаніями - постачальниками комунальних послуг. Отримують керівники об'Єднань багатоповерхівок порівняно небагато. Зарплату їм встановлюють на загальних зборах ОСББ.
Михайло Березовчук, голова ОСББ: "Председателем ОСББ может стать только человек, который имеет недвижимость на правах собственности в этом доме. Он должен быть избран на общем собрании в правление, а правление избирает его ОСББ. Колеблется эта заработная плата стыдно сказать от 500 гривен до 5 тысяч".
Нині в Україні зареєстровано 14 тисяч 651-не ОСББ. Утім, серед них реально працюють не більше половини. Бо й досі не можуть приватизувати прибудинкову територію. А значить і укладати угоди з обслуговуючими компаніями. Тому це роблять ЖЕКи. Отже, чи потрібні будуть фахові Голови об'Єднань співвласників багатоповерхівок, яких випускатимуть вищі навчальні заклади, - невідомо