Держава ставить перед собою завдання остаточно вирішити проблему довгобудів в країні. Тому одне із виконаних цьогорічних завдань Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке поза всяким сумнівом вплине на подальший розвиток усієї будівельної галузі – інвентаризація об’єктів незавершеного будівництва.
«Ліквідація довгобудів сприятиме вирішенню наболілих соціальних питань», – переконаний Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
За даними, які надійшли до Мінрегіону, станом на 1 серпня цього року в Україні налічується понад 18 тисяч недобудов. Більше половини від загальної кількості об’єктів розпочаті до 2000 року, а 2 тисячі з них – ще за радянських часів. У комунальній власності перебуває 41% довгобудів, а у державній – 13%. У недобудовані об’єкти державної власності вкладено 53 млрд. гривень, комунальної – 28 млрд. Лише центральні органи виконавчої влади, які будують житло, мають 243 недобудованих житлових будинки, де вже освоєно понад 1 млрд. гривень.
Проте у матеріальному вимірі це набагато більше. У стадії незавершеного будівництва, а це означає не тільки безрезультатно вилучені з обігу кошти, але й непрацюючі за призначенням будівлі, зараз знаходиться: 4 тисячі житлових будинків загальною площею 17 млн. кв. метрів на 193 тис. квартир; 700 шкіл на 160 тисяч учнівських місць; 300 дошкільних навчальних закладів на 30 тисяч місць; 450 лікарень на 25 тисяч ліжко-місць; 180 ФАПів і амбулаторій на 1300 відвідувань на зміну; 900 об'єктів водопостачання, 700 – водовідведення, 500 – теплопостачання, лінії електропередач, транспортні споруди та інші об'єкти.
«На добудові об’єктів державної і комунальної власності мають бути зосереджені першочергові зусилля органів влади. По-перше, це соціально важливі об’єкти: школи, дитсадки, лікарні, інженерні мережі. По-друге – це «заморожені» державні кошти», – наголосив очільник Мінрегіону. На його думку, добудова житлових об’єктів, у першу чергу тих, де залучено кошти громадян, має бути на особливому контролі Міністерства та обласних держадміністрацій.
|