8 вересня у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулася нарада із головними архітекторами областей та обласних центрів, присвячена ефективній реалізації Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Максимальне спрощення дозвільних процедур у будівництві та створення сприятливих умов для ведення бізнесу – пріоритет діяльності Мінрегіону, і профільний Закон, на виконання доручення Президента, був розроблений у дуже стислі терміни. Міністерство вже завершило підготовку всіх необхідних підзаконних актів – прийнято 21 постанову Уряду, 13 наказів Мінрегіону та 3 настанови. Тому сьогодні з цілісною державною політикою у галузі ознайомляться фахівці, від яких безпосередньо залежить її реалізація на місцях. Захід передбачає інструктивну частину та практичні заняття на базі Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст "Діпромісто" імені Ю.М. Білоконя, де в інтерактивній формі фахівці Мінрегіону та учасники наради опрацюють найбільш характерні приклади застосування нової нормативно-правової бази. Для більш глибокого охоплення регіонального рівня, Мінрегіон планує провести найближчим часом подібні виїзні кущові наради у кожній області України.
«Темпи розробки та оновлення містобудівної документації в регіонах явно недостатні. Тільки третина населених пунктів мають генеральні плани, така ж ситуація зі схемами планування територій на регіональному рівні. Надзвичайно мало прийнято рішень щодо безстроковості дії генпланів», – сказав коментуючи проведення наради з архітекторами Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк. За його словами, планувальний блок – основа реалізації зазначеного закону, а на архітекторах лежить персональна відповідальність щодо питань дерегуляції та прозорої містобудівної політики на конкретній території. «Кожен, хто звертається з питань будівництва до архітектора, має отримати чітке розуміння, що саме він, як інвестор, повинен робити. Міністерство буде принципово оцінювати роботу головних архітекторів через призму створення у регіонах умов сприяння інвестиційній діяльності, повною мірою закладеної в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності», – наголосив Міністр.
Також Анатолій Близнюк повідомив, що Мінрегіон заклав у бюджетному запиті на 2012 рік 254 млн. грн. на розробку містобудівної документації, зокрема, 64 млн.грн. на розробку схем планування територій адміністративних районів, 50 – на розробку генеральні планів міст обласного значення, 40 – районного, а також 100 млн. грн. на створення служб містобудівного кадастру. Пріоритетом діяльності повинно стати першочергове забезпечення містобудівною документацією інвестиційно-привабливих регіонів. І, хоча Мінрегіон опікується централізованим фінансуванням розробки документації, головні архітектори повинні активно звертатися до органів місцевого самоврядування щодо передбачення видатків на ці цілі з місцевих бюджетів. «У запиті ми заклали також механізм співфінансування 50/50 відсотків, щоб стимулювати активність органів місцевого самоврядування до виділення коштів та пошуку інших передбачених законодавством джерел фінансування», – підкреслив А.Близнюк. «Якщо запит буде задоволено, то Міністерство та головний архітектор повинні негайно і абсолютно точно знати, який район, місто чи селище в області є найбільш інвестиційно-привабливим і вимагатиме першочергової розробки містобудівної документації. Адже містобудівне планування територій на державному, регіональному та місцевому рівнях – основа реалізації будівельної реформи в Україні!» – підсумував очільник Мінрегіону.
|