Управління ЖКГ
Понеділок, 07.07.2025, 23:48
Меню сайту
Календар
«  Грудень 2012  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Наше опитування
Яка проблематика потребує найбільшої уваги?
1. Стан доріг
2. Благоустрій
3. Обслуговування та ремонт житла
4. Екологія
5. Водопостачання та водовідведення
6. Теплопостачання
7. Бродячі тварини
8. Вивезення ТПВ
Всього відповідей: 2
Головна » 2012 » Грудень » 18 » Мінрегіон готує масштабну зміну нормативної бази ЖКГ
11:12
Мінрегіон готує масштабну зміну нормативної бази ЖКГ
Не пізніше січня-березня 2014 року Мінрегіон планує подати на розгляд Уряду проект нового базового закону у сфері житлово-комунального господарства. 6 грудня на засіданні Комітету галузевих реформ Мінрегіону України експерти розглянули та схвалили проміжні результати науково-дослідної роботи із розробки шляхів та напрямів удосконалення законодавства у житлово-комунальній сфері. Зокрема, особливу увагу приділили розгорнутій структурі та змісту уніфікованого базового законопроекту у сфері ЖКГ.

Серед основних завдань, які повинен вирішити новий базовий закон – можливість вибору споживачем прийнятної та зручної для нього моделі житлово-комунального обслуговування. А також – відсутність положень, які можна трактувати неоднозначно, чіткість та зрозумілість у визначенні товарів, послуг, прав та обов’язків суб’єктів ринків ЖКГ, повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, національного регулятора. Не менш важливе значення матимуть також відповідність обов’язків суб’єктів ринку та їхньої можливості відповідати за ними, відсутність декларативних норм, механізмів реалізації яких не існує.

Завдання першого етапу роботи з удосконалення законодавства у сфері ЖКГ передбачають напрацювання моделі організації ринків (визначення товарів, послуг, об’єктів, суб’єктів, повноважень прав і обов’язків, засобів державного регулювання), а також орієнтовної структури базового законопроекту зі змістом основних розділів та статей включно. Даний етап включає також детальний аналіз альтернативних варіантів структуризації моделі ринків ЖКГ із визначенням негативних та позитивних сторін кожного із запропонованих варіантів.

«Це має бути цілком новий закон. Причому, основне, на що слід звернути увагу при його розробці – дерегуляція галузі. В електроенергетиці, наприклад, діє один профільний закон – і, зверніть увагу, немає таких нарікань на роботу галузі, які має житлово-комунальне господарство. Цілком поділяю вислів одного із учасників засідання. Ми повинні «побачити» перспективу країни», – наголосив головуючий на засіданні Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов.

За словами члена Колегії Мінрегіону, першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака, запропонована структура та алгоритм розробки базового закону заслуговують на підтримку.

«Сьогодні ми, чи не вперше, маємо спробу системного підходу до вирішення проблем галузі. У нас сьогодні надзвичайно багато суперечностей у чинному галузевому законодавстві та нормах, відсутній єдиний підхід у базових визначеннях. Тому роботу, яку представлено сьогодні, треба підтримати і продовжувати. Слушна думка, що законодавчий акт повинен врегульовувати базові, системні речі, тоді як норми технічного регулювання слід прописати підзаконними актами», – наголосив О.Мазурчак.

На необхідності запровадження максимальної прозорості засад діяльності житлово-комунальної галузі та чіткому розмежуванню повноважень у сфері дії нового закону звернув увагу експертів секретар Комітету галузевих реформ Мінрегіону Дмитро Швидченко.

«Житлово-комунальне господарство стане повноцінним учасником ринку лише тоді, коли ми перестанемо надавати йому якогось особливого статусу, коли воно позбудеться надмірних «особливостей» і діятиме прозоро, як будь-який інший сектор економіки. Крім того, при визначенні повноважень слід безумовно дотриматися принципу трьох рівнів організації виконавчої влади. Яка відповідно поділяється на центральні органи, які забезпечують формування державної політики в галузі, центральні органи, які забезпечують реалізацію державної політики та органи, що забезпечують реалізацію контрольної функції, окремо, звичайно, враховуючи наявність національного регулятора. Це забезпечить виконання актом базових функцій закону та вбереже його від постійного коригування», – зауважив Д.Швидченко.

«Якщо досі хтось думає, що проект нового закону це збірник усіх існуючих на сьогодні норм, то він глибоко помиляється. Це цілком новий закон, який повинен дати старт справжній реформі галузі. Сьогодні у нас реформи ЖКГ немає, ми тільки говоримо про неї двадцять з лишнім років. Є розрізнені спроби часткових змін. Відтак, ми повинні закласти основи майбутньої реформи, чому повинен сприяти новий базовий закон. Він повинен враховувати існуючі реалії. І тому ми будемо узгоджувати свої дії із його розробки з усіма зацікавленими відомствами, а також із громадськістю. Це дуже непросто, але ми будемо діяти саме так», – підбив підсумок засідання О.Аліпов.

Проект структури нового базового закону отримав позитивний висновок ряду наукових установ НАН України, зокрема, Інституту економіки та прогнозування, Інституту газу, Інституту колоїдної хімії та хімії води, Центру природоохоронного права Інституту держави і права. Також проект розглянули, схвалили та підтвердили своє бажання долучитися до його подальшого опрацювання Дніпропетровська облдержадміністрація, комунальне підприємство Миколаївміськводоканал, міськради Дніпропетровська, Миколаєва та Димитрова Донецької області, ряд громадських організацій, зокрема, Асоціація ОСББ та ЖБК, Об’єднання ЖБК, Спілка власників житла.

Нагадаємо, що створення єдиного базового закону у житлово-комунальному господарстві визначене Мінрегіоном як один із пріоритетних напрямків роботи на 2013 рік. Адже тільки на найвищому рівні галузевої нормативної бази діє 21 закон, деякі з яких навіть по різному визначають термінологію. При цьому будь-які намагання удосконалити чинну галузеву нормативну базу «упираються» в протиріччя тому чи іншому закону.



Прес-служба Мінрегіону
Переглядів: 442 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0