Примушувати людей створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в Україні ніхто не буде. Про сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віктор Тихонов. Сьогодні він взяв участь в Міжнародній конференції з питань розвитку ОСББ, на якій звучали пропозиції законодавчо визначити обов’язковим створення ОСББ. Віктор Тихонов наголосив, що створення таких об’єднань ґрунтується виключно на добровільній основі. «Ми живе у демократичному суспільстві і примус у питаннях створення ОСББ – не той чинник, який варто застосовувати, щоб досягти позитивного результату. Наше завдання – забезпечити суспільство необхідною, доступною інформацією і роз’яснити, чим ОСББ повинно займатися, чим воно краще від ЖЕО і що конкретно для кожного мешканця будинку дасть створення і членство в ОСББ. А люди самі прийматимуть рішення, треба їм це чи ні. Держава не може діяти за принципом: колгосп створили – присилайте колгоспників», - сказав Віктор Тихонов.
На сьогоднішньому етапі реформування житлово-комунального господарства в частині створення ОСББ, за словами Віце-прем’єр-міністра, є ряд проблемних питань. Однак, переконує урядовець, вони будуть усунуті. Зокрема, каже Віктор Тихонов, Уряд вже схвалив зміни до закону, який регулює питання діяльності ОСББ. Також Мінрегіон має намір поглибити співпрацю щодо питань розвитку ОСББ з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськістю.
Довідково На сьогоднішній день в Україні функціонує 12 386 ОСББ. Відповідно до Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки, до кінця 2014 року заплановано створити 45 530 ОСББ, що становитиме близько 70% багатоповерхового житлового фонду.
У 2010 році Уряд вперше виділив кошти зі Стабілізаційного фонду держбюджету. Завдяки цим коштам були профінансовані заходи з реконструкції, капітального ремонту житлових будинків, ремонту покрівель, заміни ліфтів – загальним обсягом 121 млн. 108 тис. гривень. Кошти спрямовувалися на реконструкцію та капітальний ремонт будинків, де утворюються або вже функціонують ОСББ. на підтримку розвитку ОСББ
|