Заяви з проханням приватизувати майстерні, з яких люди хочуть зробити житлові приміщення, надходять в управління з питань містобудування та архітектури міської ради. З початку року надійшло понад десять таких заяв. Однак дати дозвіл на приватизацію майстерень-квартир міська рада не може.
«Причина в тому, що дані об’єкти знаходяться в громадському фонді. Перевести їх в житловий фонд неможливо, оскільки вони не відповідають будівельним нормам, нормам пожежної безпеки та санітарним правилам. Тобто вони є непридатними для проживання людей. Дані приміщення можуть бути обладнані під офіс, але не під квартири, бо це суперечить Державним будівельним нормам, якими регулюються такого роду питання», - зазначив начальник управління з питань містобудування та архітектури міськради Василь Бесага.
Спокушаючись на нижчу ціну об’єкта, порівняно з вартістю квартир у місті, люди купують майстерні, роблять там ремонти і сподіваються, що приватизують їх як власне житло. Однак зробити це, за словами міського голови, практично нереально, бо майстерні під дахами – це робоче, але аж ніяк не житлове приміщення.
«Людей, які купують майстерні з надією згодом переобладнати їх під квартири, просто ошукують, переконуючи, що можна потім переобладнати їх у квартиру і узаконити своє проживання там. Однак Державні будівельні норми є окремо для громадських приміщень і окремо для жилих приміщень. Тому міська рада не може надати дозвіл на приватизацію квартири, якщо дане приміщення, згідно норм, непридатне для проживання в ньому людей, - сказав міський голова Сергій Надал. - Коли людина купує майстерню, то вона повинна усвідомлювати, що вона завжди житиме в майстерні».
|